Kredyt dla lekarza cudzoziemca

Opublikowane przez Rentowny Gabinet w dniu

Z uwagi na rosnącą liczbę cudzoziemców decydujących się na podjęcie pracy w Polsce, Banki oraz inne instytucje finansowe poszerzają ofertę skierowaną właśnie do tej grupy odbiorców. Sprawdziliśmy jakie warunki musi spełnić lekarz cudzoziemiec ubiegający się o finansowanie.

https://rentownygabinet.pl

Z uwagi na sytuację społeczno-ekonomiczną w Europie Polska wzbudza coraz większe zainteresowanie jako potencjalnie miejsce do życia i pracy przez obcokrajowców. Głównie są to przybysze zza naszej wschodniej granicy, tj. obywatele Ukrainy, Białorusi, Rosjanie. Zgodnie z raportem PRNews na koniec 3 kwartału 2018 roku polskie Banki obsługiwały co najmniej 647 tysięcy cudzoziemców, w tym 306 tysięcy to byli obywatele Ukrainy.

Jak ta sytuacja przekłada się na ofertę finansowania dla lekarzy cudzoziemców?

Wiadomo, że zawód lekarza cieszy się preferencyjnymi warunkami otrzymania kredytu , jak ma się to w kontekście coraz licznej pojawiających się w naszym kraju  pracowników służby zdrowia z innych państw. Zwróciliśmy się z tym pytanie do Piotra Wójcika z firmy MEDIKFINANCE.

 

„Lekarz prowadzący w Polsce swoją praktykę, jak najbardziej może liczyć na preferencyjne warunki finansowania, zarówno jeśli chodzi o uproszczoną procedurę jak i same warunki takiego kredytowania. Najważniejszą sprawą jest w tym przypadku nostryfikowanie dyplomu poprzez naczelną izbę lekarską oraz – co zdecydowanie ułatwia cała procedurę – prowadzenie na terenie naszego kraju indywidualnej działalności gospodarczej”.

 

 Jeśli chodzi o podstawowe dokumenty, które będą nam w tym przypadku potrzebne, zaliczają się do nich:

– karta stałego lub czasowego pobytu(wiadomo, że w 2 przypadku okres kredytowanie będzie maksymalnie tożsamy z data ważności karty)

– numer PESEL

– ważny paszport

– dokument potwierdzający meldunek w Polsce.

 

Jak wylicza Piotr Wójcik, bardzo istotną sprawą jest zbudowanie historii kredytowej przez obywateli innych państw, którzy takowej nie posiadają. „Dużo łatwiej jest uzyskać kredyt w kwocie i na warunkach nas zadowalających jeżeli posiadamy już pozytywną historię kredytową w Polsce. Dlatego planując większą inwestycję w przyszłości warto zgłosić się wcześniej do dobrego brokera finansowego, który pomoże nam jak najlepiej przygotować się do tego przedsięwzięcia”.

 

Wiadomą sprawą, z która muszą się liczyć przyszli potencjalni kredytobiorcy jest fakt, że Banki zawsze stawiają większe wymagania obcokrajowcom. Bardzo często czują się oni zniechęceni ilością formalności, które muszą załatwić. Warto więc w tym przypadku skorzystać z porady doświadczonego eksperta, który na co dzień zajmuje się podobnymi sytuacjami. „Oczywiście, że trochę trudniej jest uzyskać korzystny kredyt dla lekarza obcokrajowca, natomiast najlepiej powierzyć prowadzenie takiej sprawy profesjonaliście” dodaje Piotr Wójcik z firmy Medikfinance.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.